do góry
Strona główna Aktualności

TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW

28 Wrzesień 2017
kategoria:
Aktualności
 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 27 września na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku odbył się Turniej Sportowy „HIP HIP HURA - ZABAWA NA STO DWA”, którego organizatorem był Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Prezes Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „Znicz Kłobuck” Daniel Zalski.

Celem wydarzenia była integracja najmłodszych z naszej gminy, rozwijanie bezinteresownej życzliwości i szacunku wobec uczestników turnieju, promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności ruchowej. W zawodach rywalizowało blisko 160 zawodników z gminnych przedszkoli.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Następnie kolorowe drużyny przedszkolaków z entuzjazmem oraz ogromnym zaangażowaniem brały udział w poszczególnych konkurencjach, pokazując prawdziwego ducha sportowej walki. Dzieciaki rywalizowały w ośmiu konkurencjach  sprawdzających szybkość, zwinność oraz celność, świetnie się przy tym bawiąc. Były to między innymi: mini mecze piłki nożnej, wyścigi rzędów, slalom z piłką czy bieg z piłką przez bramki.

W trakcie rozgrywek kibicujących i uczestników rozgrzewały zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez instruktorkę Kasię Pikułę. Niemałym powodzeniem cieszyło się stoisko z farbami i kredkami do malowania twarzy przygotowane przez uczennice ze szkół w Łobodnie i Libidzy pod opieką Pani Agaty Sosnowskiej i Pani Barbary Zielonki. Najwięcej radości sprawiły motywy barwnych motyli na buzi, kotków czy też maski w stylu Spidermana i Batmana.

Wydarzeniu towarzyszyła również prezentacja wozów strażackich, wozu policji i ambulansu. Każdy z uczestników mógł zobaczyć jak wygląda i działa taki pojazd. Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych było zademonstrowanie przez strażaków samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach. Dzieciaki w asyście mundurowych wsiadały do kosza wysięgnika i podnoszone były do góry.

Warto wspomnieć, iż to, co się działo, bacznie obserwował „Sznupek”, pluszowa maskotka Policji, dodając ducha walki i wiary młodym zawodnikom.

Wszyscy uczestnicy w trakcie zmagań otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez firmę Delicpol oraz firmę Cymes. Dla zawodników przygotowane były również smaczne kanapki. Dystrybucją prowiantu zajęły się kłobuckie gimnazjalistki.
 
Na zakończenie Turnieju Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podziękował wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju.

Na koniec, oprócz pamiątkowych dyplomów, Burmistrz oraz członek zarządu MKLS „Znicz Kłobuck” Andrzej Zalski wręczyli medale oraz przekazali zestawy zabawek dla przedszkolaków.

Turniej prowadził Dariusz Wojnowski a w zawodach sędziowali: Tomasz Kasprzyk, Rafał Staśkiewicz, Andrzej Rogaczewski, Karol Kasprzyk, Tomasz Rodos, Dawid Idasz, Konrad Wilk, Piotr Węzik, Przemysław Majczyna, Konrad Nowak, Urszula Sikorska, Monika Maciej, Wojciech Mastalerz oraz Bartek Mielczarek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciakom. Mamy nadzieję, że turniej sprawił wiele radości i satysfakcji.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW

20 zdjęć
28 wrzesień 2017
  • 1
  • 2